31.3.2009

3. dubna 2009 v 12:26 | xxx
31.3.2009 23:10
Tak je čas dát o sobě zase něco vědět. Právě teď, jak to tady datluju do počítače holky pobíhají po bytě obě zakousnuté do pískací hračky, což teda není vzhledem k pozdnímu večernímu času kvůli sousedům moc fajn, ale je to baví :)

Kdysi nám paní chovatelka říkala, že jakmile si Offi dáme do postele, už tam bude jako doma. Dlouho jsme odolávaly, ale poté co k nám příšla i Roxxy se tomu prostě nešlo ubránit a tak s náma holky spinkají ... Máme palandu, která má schody do horního patra šikmé, takže si holky dle nálady vybírají s kým budou spát - naučily se velmi brzo schody využívat.

Loužičky už děláme jen občas, pomalu se to odbourává.
Když jsme měly jen Offinku, ráda nás okusovala, teď je vše v pohodě. Holky jsou zvyklý si hrát spolu, sami se zabaví. Vysledovaly jsme, že když se Roxxy nudí, dokáže být pěkně nápaditá. Chtěla si hrát s míčkem, kdežto Offi ne, tak si k ní došla a jen tak jí začala kousat do nohy. Offi nereagovala. Po chvilce jí to už přestalo bavit a taky Roxxy ňafla. V tu chvíli se Roxxynka otočila a makala k míči, Offi samozřejmě za ní. Tak si získala hru, kterou měla v plánu. Jinak, když se Roxxy nudí, dává to vždy najevo. Chodí za námi a brečí. Kníká a ještě se na nás dívá těma jejíma sladkýma očičkama (ty jsou hrozný u nich u obou, člověk by jim vše povolil :)

Také jsme začaly s Offi chodit na cvičák. Krásně jí to jde. Offi je bázlivější, tak jsme chtěly, aby se to odbouralo. Roxxy jsme učily doma, ale nakonec jsme se rozhodly, že budou chodit obě, přeci jenom, to co zkouší tam a mezi tolika psy je daleko lepší. Také je postupně začínáme pouštět bez vodítka. Dřív jsme neměly odvahu, pouštíme je na poli, každá jdeme daleko od sebe, jednu pustíme a pak přivoláváme ke mě. Takhle poslouchají hezky, vždy vyrazí jak o závod.

Také se připravujeme na výstavu, dobře že už bude teplo a půjde na delší dobu chodit ven, stůj nám jde pěkně, jen nevíme, jak to přesně na výstavě chodí. :)

Dle rady paní Heřmanové jsme už zkoušely i stopu, ale chce to vypilovat, na tom poli, kam chodíme, chodí také spousta jiných psů, takže tam se nám to moc nedařilo. Ale asi tak před týdnem nás Roxxy překvapila. Ségra šla s Offi ven napřed, protože už se jí na mě něchtělo čekat. Já jsem teda šla až tak po třech minutách, segru jsem venku nevidela, tak jsem předpokládala, že už je na jiném místě kam chodíme, ale Roxxy najednou chytla nějakou stopu, tak jsem se rozhodla jí následovat, tahla dost rychle. A co se nestalo, oběhly jsme panelák na druhou stranu, kde se venčila Offi se ségrou. Ona sama jí takhle hezky našla, chytla stopu a šla najisto.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama