MVP Praha a agility

3. května 2009 v 16:59 | xxx |  Výstavy, sport, zkoušky
V sobotu jsme vstávaly hodně brzy, protože jsme Roxxynku vezly na její první výstavu. Na výstavišti jsme byly už ve čtvrt na osm. Postupně jsme se seznámily se skoro všemi psy, a že jich tu bylo. Vše jsme očuchaly a ještě před začátkem celého posuzování jsme si zkusily projít kruh. Roxxy jak byla ze všeho vyjukaná vůbec nechtěla jít hezky u nohy a místo toho letěla napřed, začala jsem mít strach, že z vystavování bude ostuda.

Čas, který zbýval do naší výstavní třídy jsme strávily procházením se venku. Roxxy se jednak vyvenčila (několikrát, naštěstí vždy na místě tomu určeném) a také se trochu unavila, což se velmi hodilo. Když na ní přišla řada a dostala předváděcí vodítko, překvapila mě, jak se rázem uklidnila , kruh krásně prošla a i pěkně stála. Měla jsem strach z prohlídky zubů a tak, ale pan rozhodčí Roxxy jen krátce prošmátral a bylo to. Dostaly jsme ohodnocení velmi nadějná 1 a díky shodě okolností vyhrály i soutěž nejkrásnější štěňátko (druhý posuzovaný pejsek odešel, jeho chyba :) Děkujeme paní chovatelce za krásná štěňátka!


Offinka se rozhodla, že půjde zkusit agility. S paničkou Terezkou byly v devět ráno na našem cvičáku, ale ne za účelem nucení poslušnosti :) Agility bylo určené pro začátečníky, sešlo se asi 10 pejsků různých velikostí. Všichni si nejdřív očuchaly každou překážku a pak se jim tratě ztěžovaly, aby si na jednotlivé přeskoky nezvykli. Ofča byla tak horlivá studentka, že vlezla na houpačku ještě dřív než jí bylo vysvětleno, co se stane po tom, co dojde do půlky, takže té se pak trochu bála, ale jinak jí to krásně šlo. Po třech hodinách už byla unavená jak panička, tak Offi a tak se jelo domů.

Celý zbytek dne pak holky proležely, zvedaly se jen bylo-li to nutné. Nějak jim to oběma dalo zabrat.

Dnes jsme na agility šly i s Roxxy. Ta udělá za pamlsek cokoli, takže jí to také šlo, jen tunel jí na začátku malinko překvapil (proč taky lézt do díry, která nemá konce :)
No a pak v kotcích počkaly do začátku cvičáku, takže si oddáchly. I na nás byl tento sport znát, běhat v poledne na sluníčku a řevem povzbuzovat pejsky je docela namáhavé.

Zase jsme si užily moc pěkný víkend. Jak teď pořád s holkama běháme a zdoláváme různé sportovní aktivity, zlepšuje se i naše fyzická kondice. Uvidíme, co zvládnem příští týden, ale už se těšíme. Roxxy má teď pauzu ve cvičení "stůj", ale pak zase začnem, aby v Litoměřicích neudělala ostudu :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cvrček Cvrček | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 15:42 | Reagovat

no comment:-)

2 Deii Deii | E-mail | Web | 21. prosince 2011 v 15:04 | Reagovat

No jasnýýýý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama